ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4674432
*
nr 467 4432
Spegel
fd pigtittare, höjd: 65
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2007
kl 16:25:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 15:00:19
1
150 kr
13/5 17:56:54
2
150 kr
14/5 14:23:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd pigtittare spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 467 4432
Spegel
fd pigtittare, höjd: 65
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 15:00:19 | 1 | 150 kr |
| 13/5 17:56:54 | 2 | 150 kr |
| 14/5 14:23:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd pigtittare spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



